Stavba a návrh terás z dreva, drevoplastu, dlažobných kociek a iných alternatívnych materiálov na východnom Slovensku.

So stavbou terás mám dlhoročné skúsenosti. Či už sa jedná o ekonomicky príťažlivé európske dreviny, nadštandardné dreviny alebo iné terasové materiály. Poskytujem stavbu terás na kľúč vrátane potrebných stavebných prác. Medzi tieto činnosti patria hlavne:

  • stavebné práce súvisiace s prípravou terasového podkladu
  • budovanie externej drenáže pre odvod vody spod terasy
  • príprava betonových obrubníkov
  • stavba drevených, drevoplastových i kovových konštrukcií
  • zabudovanie víriviek do terasy
  • samotná stavba terasy s podkonštrukciou
  • stavba prístreškov z dreva a lexanu
  • stavba terasových doplnkov ako schody, zábradlia, vetrolamy
  • pokládka dlažieb v okolí terasy

Väčšina dodávateľov terás sa zaoberá iba drevom a stavebné práce súvisiace s terasou nerealizuje. Jedná sa hlavne o prípravu terasového podkladu, betonáže pilierov, stavbu vyvýšenej drevenej či kovovovej konštrukcie alebo o komplexné terasové príslušenstvo ako schodiská, prístrešky, zábradlia či stienky.

Používané terasové materiály

Najpoužívanejšou drevinou pre terasy, ktorú montujem je sibírsky smrekovec, červený smrek a borovica. Dôvodom je to, že ide o najlacnejšie a najdostupnejšie terasové dreviny na Slovensku. U klientov, ktorí sa chcú odlišovať, byť originálni a neváhajú do terasy investovať robím terasy z cumaru a termoborovice.

Drevoplasty montujem z dosiek overených výrobcov s vizualitou podľa želania klientov tak, aby im čo najlepšie slúžili. Rád poradím s výberom. Drevoplasty montujem poloskrytým systémom montáže na klipy.

Často robím i montáže terás z keramickej dlažby. Jedná sa o cenovo zaujímavé riešenie terás s veľkou trvanlivosťou a skvelou vizualitou.

Terasa, keramika na terče, Lada
2020 Terasa z keramiky
Terasa Prešov, drevoplast
2019 Terasa Prešov, drevoplast
Terasy Košice, ilustračný obrázok
2020 Terasa z dreviny agát

Cena riešení a môj systém práce

Pri montáži používam ekonomické riešenia tak, aby nebola ovplyvnená ich kvalita ani vizualita. Nestaviam terasy na 2-ročnú záruku, ale na maximálnu možnú životnosť daného materiálu. Materiály, dostupné možnosti a ich životnosť vždy predom konzultujem s klientom, aby sa vedel rozhodovať pre vlastnosti, trvácnosť a cenu výsledného riešenia. Diela staviam nielen tak, aby boli plne funkčné ale najmä čo najestetickejšie.

Terasový podklad

Terasové podlahy montujem na betonovú platňu, lámaný zhutnený kameň, betonové piliere, kovové konštrukcie, zemné skrutky (vruty) i na nadzemné podlažia charakteristické hydroizolačnou fóliou. Realizujem i kompletnú prípravu týchto terasových podkladov vrátane betonáže podkladu, dovozu, zásypu lámaného kameňa s jeho kompletným zhutnením a pokládkou betonových kociek.

Vybrané referencie terás

Ak potrebujete poradiť, kontaktujte ma.

Ak viete aké terasové dosky chcete a zaujíma Vás cena dodávky terasy, poskytnite mi prosím základné údaje a ja vám urobím aj bez obhliadky orientačnú cenu.